Poznaj Tajski Boks który zamienia ciało w niesamowicie skuteczną broń…

 

 

 

Tajski boks jest bardziej ofensywny niż inne sporty walki.

 

Muay Thai jest nastawione na autentyczną skuteczność uderzeń, a nie zbieranie punktów. Dlatego mechanika ruchu jest opracowana tak, by ciosy uzyskiwały maksymalną siłę.

 

 

Oprócz tradycyjnych broni używanych w różnych sportach walki, czyli pięści i nóg, w Muay Thai możemy uderzać również kolanami i łokciami.

 

 

Muay Thai osiągnęło taką popularność, że stało się bez mała sportem narodowym, a ośrodki prowadzące treningi tajskiego boksu w Tajlandii liczone są w tysiącach.

 

 

W boksie tajskim kładzie się również szczególny nacisk na używanie niskich kopnięć okrężnych.Podstawą stylu jest niskie kopnięcie w udo które wykonywane jest z mocnym dokręceniem ciała, a powierzchnią kopiącą jest goleń (piszczel).

 

 

Boks tajski przywiązuje dużą wagę do klinczu , czyli walki w zwarciu. Jest to łatwo rozpoznawalny element boksu tajskiego. Pozycja walki jest głównie frontalna, ręce trzyma się szerzej niż w bokserskiej gardzie, dzięki czemu trudniej złapać w klincz. Dozwolone są przechwyty kopnięć, obalenia i podcięcia.

 

 

: