Początki Klubu MONGKOM sięgają roku 2010

Specjalizujemy się w prowadzeniu treningów Muay Thai, a nasze doświadczenie sięga samej Kolebki Boksu Tajskiego – TAJLANDII. Gdzie mieszkaliśmy, trenowaliśmy i walczyliśmy na Stadionach.

Od wielu lat dajemy naszym zawodnikom możliwość udziału w obozach szkoleniowych, organizowanych w Tajlandii przy współpracy z Tajskimi Klubami.

Zaangażowanie i ciągły rozwój zaczęły przyciągać coraz to większą rzeszę młodych ludzi trenujących Muay Thai. Stworzyliśmy wyjątkowe miejsce na mapie Łodzi które dziś stało się prężnie działającą machiną.

Prowadzimy treningi Muay Thai dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci.

Klub Mongkom jest organizatorem wielu szkoleń i obozów sportowych. Od wielu lat prężnie działamy w kierunku rozwoju Muay Thai. Organizujemy obozy szkoleniowe w Polsce i Tajlandii. Sprowadzamy najlepszych zawodników i trenerów na seminaria szkoleniowe które zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Współpracujemy z Tajskimi Gymami oraz ich Trenerami.

Czynnie uczestniczymy w wydarzeniach związanych z Muay Thai.

Założycielem i głównym Trenerem jest Sebastian Dąbrowski który sztuki walki trenuje od ponad 30 lat. Swoje umiejętności przez wiele lat nabywał w Tajlandii pod okiem najlepszych Tajskich Trenerów i zawodników. Sam również zamieszkał w Kolebce Boksu Tajskiego gdzie brał czynny udział w przygotowaniach do walk zawodników z całego świata. Jego celem jest utrzymanie wysokiego standardu treningu

Sporty walki towarzyszyły mu od wczesnego dzieciństwa. Przez wiele lat trenował i walczył na arenie międzynarodowej. Jako 24 latek uzyskał stopień II DAN w Taekwondo. Kolejne lata poświęcił na pogłębianie wiedzy podczas licznych seminariów i wyjazdów szkoleniowych. Swoją wiedzę pogłębiał od czołowych zawodników między innym takich jak Ramon Dekkers czy Saenchai Sor Kingstar. Trenował na słynnym Saengmorakot Gym w Bangkoku z zawodnikami największych Stadionów Rajadamnern i Lumpinee. Jednak początki jego przygody z Tajlandią sięgają 2009 roku gdzie trenował na WMC LAMAI. Mieszkając w Tajlandii przy współpracy z Tajskimi Trenerami przygotowywał do profesjonalnych walk zawodników z całego Świata.

Justyna Dąbrowska – Trenerka i menadżer Klubu Mongkom.

Organizatorka wyjazdów do Tajlandii, obozów sportowych i seminariów.

Wraz z Trenerem Sebastianem przez lata zdobywała wiedzę od najlepszych Tajskich zawodników i trenerów. Wspólna pasja do Muay Thai i kreatywność pozwoliły na stworzenie miejsca jakim jest MONGKOM. Wymagająca a jednocześnie zawsze gotowa do pomocy stworzyła pierwszą w Łodzi grupę KOBIET MUAY THAI. Pasjonatka Boksu Tajskiego dla której bez ciężkiej pracy nie ma sukcesu.

Oprócz prowadzenia treningów zajmuje się sprawami organizacyjnymi Klubu Mongkom i marketingiem.

Oliwa Dąbrowska – Championka Tajlandii. Trenowała i stoczyła w Tajlandii zawodowe walki z czego prawie wszystkie wygrała przez KO. Pierwsza, najmłodsza Polka która zawalczyła na PHETCHBUNCHA największym Stadionie na KOH SAMUI W TAJLANDII.